Jak vybrat doplňky pro tuning karoserie?

Tuning karoserie dodá vašemu autu nejen osobitý styl, ale dokáže také zlepšit jeho jízdní vlastnosti. Na vzhledu vozu i pocitu z jízdy se přitom může podepsat každý detail, který si upravíte. Aby byl tuning co nejlepší, musíte zvážit několik věcí.

 

Zvolit přesné nebo univerzální díly?

 

Při nákupu tuningových součástí máte na výběr z dílů připravených přesně pro váš typ auta a z univerzálních dílů. Zpravidla je lepší sáhnout po přesných dílech, u kterých máte jistotu, že vše správně sedí a nemusíte je nijak upravovat. Navíc jsou kontrolované státní zkušebnou.

 

Univerzální díly se hodí v případech, že pro vaše auto přesné díly nejsou, nebo chcete svému vozu dodat naprosto specifický vzhled, jakého byste s přesnými díly nedosáhli. Počítejte ale s tím, že univerzální díly si musíte přizpůsobit.

 

 

Jak vybrat správný materiál?

 

Při nákupu doplňků pro tuning karosérie máte většinou na výběr ze dvou hlavních materiálů.

 

●      Laminát

●      Plasty (ABS)

 

Výhodou laminátu je, že je lehký a snadno se tvaruje. Bývá ale křehčí, a proto se nehodí do míst, kde hrozí nárazy.

 

Plasty jsou pevnější, odolnější a mají dlouhou životnost. Výroba větších dílů ale bývá náročnější, a proto jsou často dražší.

 

 

Jak zlepšit jízdní vlastnosti?

 

Některé doplňky pro tuning karoserie zlepšují i jízdní vlastnosti auta. Týká se to například nárazníkových spoilerů, které zajišťují dostatečný přítlak na nápravy. Auto tak výborně sedí na silnici i při vyšších rychlostech. Navíc zlepšují průchod vzduchu k chladiči a do brzdové soustavy.

 

Zlepšit jízdní vlastnosti a ovladatelnost auta vám pomůžou také přítlačná křídla a horní spoilery, takzvané šilty. A například ofuky pomáhají lepšímu obtékání vzduchu okolo auta a zabraňují slunci, aby vás oslnilo.

 

 

Jak dodat vlastní design?

 

Dodat autu design podle vašich představ vám pomůžou doplňky, jako jsou třeba maska nebo mračítka. Právě vzhled je u nich prioritou, a proto pomůžou vašemu autu dodat sportovnější nebo třeba agresivnější design.

 

Vždy ale myslete na to, že jednotlivé tuningové prvky musí jít dohromady. Pokud tak plánujete k autu přidat například spoilery, vybírejte takové doplňky, které sportovní vzhled vozu nenaruší.

 

 

Nákupního rádce připravil obchod autodoplnky-obchod.cz.